Jestem bardzo aktywnym człowiekiem. Nigdy się nie nudzę i swoją energią staram się zarażać swoich pacjentów.

Moją największą pasją jest sport. Moi bliscy nazywają mnie sportowym świrem ;) Uwielbiam biegać, pływać, jeździć na rowerze i grać w co się da !!!

 

Jestem także zagorzałym kibicem skoków narciarskich. Współprowadzę stronę na facebooku "Na zawsze ze skokami" oraz jeżdzę na zawody Pucharu Świata. Uwielbiam też kibicować siatkarzom, bywam na meczach siatkarskich, a jako mama dwóch zapalonych piłkarzy muszę być na bieżąco z rozgrywkami piłki nożnej.

 

Kocham muzykę. Jestem pewna, że świat bez zespołów takich jak: Queen, czy U2 oraz wykonawców jak Dawid Podsiadło byłby uboższy ;)

 

Uwielbiam czytać książki (nie tylko naukowe, ale także prozę, szczególnie kryminały) oraz oglądać dobre filmy i seriale.

 

 

 PORADNICTWO, PSYCHOEDUKACJA, KONSULTACJE

MAGDALENA

WITEK-KURS

PSYCHOLOG, TRENER

O MNIE

 ZAINTERESOWANIA

OFERTA

Praca z systemem rodzinnym wymaga zaangażowania obydwu stron – terapeuty oraz rodziny. W tym sposobie pracy osoba, która ujawnia trudności w sposób najbardziej wyraźny nie jest traktowana jako „winny”, ale jako część systemu. Dlatego terapeuta angażuje do pracy całą rodzinę, gdyż bez zmiany systemu nie jest możliwa poprawa funkcjonowania jednostki.

 

Spotkania terapeutyczne w takiej formie pracy odbywają się raz na 2/3 tygodnie, bo najważniejsza „praca” odbywa się w środowisku domowym.

 TERAPIA RODZIN

Z dziećmi pracowałam odkąd pamiętam. Jako wolontariusz, jako wychowawca kolonijny, nawet jako niania. Od kiedy mam dwóch swoich wspaniałych synów pokochałam pracę z dziećmi jeszcze bardziej. Myślę również, że macierzyństwo poprawiło jakość mojej pracy z dziećmi. Teraz lepiej je rozumiem i sprawniej nawiązuję z nimi kontakt.

 

Z dziećmi pracuję w sposób bardzo dynamiczny, starając się dostosowywać do ich nastrojów, podążać za ich potrzebami. W terapii wykorzystuję formy zabaw, gier a także rozmaite rodzaje ekspresji w taki sposób, aby dziecko potrafiło wykorzystać swój potencjał.

 

Terapia dzieci zawsze odbywa się przy współpracy rodziców. Pozostaję w stałym kontakcie z rodzicami (nawet jeśli oni nie pozostają w stałym związku), co kilka sesji spotykam się z nimi, aby omówić dotychczasowy przebieg terapii oraz poznać ich zdanie na jej temat. Do podjęcia terapii dziecka konieczna jest także zgoda obojga rodziców.

 

Spotkania z dziećmi odbywają się raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie.

Każdy człowiek ma jakieś szczególne zdolności. Osobiście uważam, że moim największym talentem jest umiejętność dogadywania się z młodzieżą. Uwielbiam przebywać w towarzystwie młodych ludzi, rozmawiać z nimi, poznawać ich, ale także uczyć się od nich. Bowiem młodzi ludzie widzą i wiedzą o wiele więcej, niż dorośli zwykli sądzić.

 

Czas dojrzewania oraz lata wczesnej młodości są niezwykle burzliwe, z uwagi na ogromne zmiany w gospodarce hormonalnej, w rozwoju emocjonalnym oraz intelektualnym. Czas ten może być fascynujący, obfitujący w radość i ekscytację, ale też bardzo trudny z powodu ogromu zadań stojących przed ludźmi wchodzącymi w dorosłość.

 

W swojej pracy z młodzieżą dążę przede wszystkim do tego, by pomóc im odkryć, poznać lub przypomnieć sobie ich własne zasoby. Dzięki talentom oraz pasji każdy z nich może odkryć w sobie mistrza.

 

Z młodzieżą spotykam się raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie. Pozostaję w stałym kontakcie z rodzicami, jednak z mniejszą intensywnością, niż w przypadku terapii dzieci. Ponieważ bardzo ważne w procesie terapeutycznym adolescenta jest umożliwienie mu dorastania, dojrzewania, a co za tym idzie – obrania własnej drogi życiowej.

Bycie rodzicem jest jednym z najwspanialszych wydarzeń, jakie mogą spotkać człowieka. Niemniej jednak, bywa czasem trudne. Kiedy problemy wydają się zbyt poważne, potrzebna staje się pomoc specjalisty. 

 

Wychowanie dziecka wymaga empatii, wrażliwości, cierpliwości, ale też wiedzy, którą staram się przekazać rodzicom proszącym mnie o poradę w kwestiach wychowawczych.

 

Jako matka sama rozumiem ich trudności. Macierzyństwo umożliwia mi zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też praktycznego zastosowania jej w procesie wychowania dzieci.

 CENNIK
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 KONTAKT

600 829 723

TELEFON
E-MAIL

mwitekkurs@gmail.com

ADRES
ul. Gabora 34/3
41-710 Ruda Śląska
Gabinet czynny jest od poniedziałku do piątku.
Terminy spotkań umawiane są indywidualnie poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
50 zł
100 zł
100 zł

Gabinet Psychologiczny Magdalena Witek-Kurs

FACEBOOK

 WYKSZTAŁCENIE

Zanim zostałam psychologiem ukończyłam Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studia te były niezwykle ciekawe, bardzo wzbogaciły moją wiedzę i poszerzyły moje horyzonty, jednak to psychologia zawsze była moim marzeniem… a marzenia są po to, by je spełniać. Dlatego podążyłam za swoim pragnieniem i ukończyłam psychologię z wyróżnieniem, na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Kocham się uczyć i zdobywać wiedzę, więc postanowiłam kształcić się dalej..i dalej…i dalej…i mam nadzieję, że to się nigdy nie skończy ;)

 

Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach: Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie (gdzie dowiedziałam się na czym polega terapia rodzinna), kurs Akademii Kompetencji Trenerskich (gdzie dowiedziałam się jak prowadzić rozmaite szkolenia oraz uzyskałam certyfikat trenera).

 

Aktualnie jestem w trakcie rocznego kursu organizowanego przez Wrocławski Instytut Psychoterapii: Studium Terapii Dzieci i Młodzieży (gdzie doskonalę i porządkuję wiedzę na temat tego, co kocham w mojej praktyce psychologicznej najbardziej – pracy z dziećmi i młodzieżą).

 

Poza wyżej wymienionymi szkołami ukończyłam liczne kursy dotyczące tematyki związanej z psychoterapią, psychologią oraz pracą psychologa sądowego.

 

Psycholog to zawód wymagający nieustannego rozwoju, ciągłego kształcenia siebie w szerokim tego słowa znaczeniu. Dlatego nie przestaję się uczyć i wciąż doskonalę swoją pracę.

TERAPIA RODZIN

 TERAPIA MŁODZIEŻY

 TERAPIA DZIECI

 

 

 

 

 

 

 DOŚWIADCZENIE

Swoją przygodę z zawodem terapeuty i psychologa rozpoczęłam od pracy w Świetlicach Socjoterapeutycznych, gdzie udzielałam wsparcia dzieciom i młodzieży. Pracowałam również jako psycholog w Placówkach Socjalizacyjnych, gdzie pomagałam wspaniałym młodym ludziom, którzy mieli mniej szczęścia w życiu i nie mogli wychowywać się pod opieką rodziców. Prowadziłam także szkolenia z zakresu umiejętności społecznych.

 

Aktualnie, poza prowadzeniem gabinetu pracuję także jako specjalista - psycholog w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów.